Incasso
Geen enkel bedrijf ontkomt aan een goed georganiseerd debiteurenbeheer. Ondanks het strikt hanteren van betaaltermijnen en het tijdig aanschrijven van debiteuren komt het helaas voor dat sommige debiteuren niet tijdig tot betaling overgaan. En wat dan?
Veel ondernemers kiezen er terecht voor de debiteur eerst mondeling te confronteren met het onbetaald laten van facturen. Eén telefoontje volstaat meestal wel. Wanneer een debiteur ook dan niet betaalt, ontkomt u er niet aan stevigere maatregelen tegen de wanbetaler te nemen.
Het probleem met veel incassobureaus, deurwaarders en zelfs advocaten is dat incassotrajecten lang duren. Tanger Advocaten heeft daarom het QuickCollect-concept ontwikkeld. QuickCollect kent 3 fasen.
Fase 1 is de fase bij de klant zelf.
Wij assisteren u bij het maken van de juiste herinnerings-, aanmaning- en sommatiebrieven met bijbehorende bijlagen.
Aan uw creditmanager/debiteurenbeheerder worden aanwijzingen gegeven over het incassotraject in eigen beheer en het samenstellen van een incassodossier. Deze diensten bieden wij u gratis aan.
Fase 2 is de incassofase.
Betaalt de klant niet, dan wordt het door u samengestelde incassodossier op papier of digitaal aan onze incasso-afdeling gestuurd. Binnen één werkdag vangt een incassotraject aan dat maximaal 3 weken duurt en waarin volgens een door ons in eigen beheer ontwikkeld concept de debiteur niet alleen schriftelijk maar ook telefonisch en per mail wordt benaderd. Dit traject is dermate intensief en op de debiteur persoonlijk gericht dat het er toe leidt dat meer dan 50% van de incasso’s binnen deze termijn leidt tot ofwel algehele betaling ofwel een acceptabele betalingsregeling.
