Een Trumpiaans ontslag

Nog geen zeven dagen in het ambt, of Donald Trump wijst (naar verluid) 2 miljoen ambtenaren de deur. Volgens de Washington Post en NBC News zou Trump een e-mail hebben gestuurd waarin aan de ambtenaren het aanbod wordt gedaan om het dienstverband te beëindigen, met behoud van salaris tot september. Deze maatregelen neemt Trump om een efficiëntere overheid te maken. Zou zo’n Trumpiaans ontslag mogelijk zijn in een Nederlands bedrijf?

 

Het zal niet als een verassing komen dat de regels rondom arbeidsovereenkomsten in Nederland, over het algemeen, strenger zijn dan de regels in Amerika. Toch is een situatie zoals nu in Amerika niet ondenkbaar in Nederland. Voor de vergelijking nemen we in dit geval aan dat alle werknemers een contract voor onbepaalde tijd hebben en de onderneming niet in faillissement of zwaar weer verkeert

 

Wat Trump in de brief aan 2 miljoen ambtenaren voorstelt is in feite wat we in Nederland een vaststellingsovereenkomst (in het kort ook wel ‘een vso’) zouden noemen. Door in te gaan op het voorstel van Trump ontstaat een beëindiging met wederzijds goedvinden. Dit is in Nederland goed mogelijk, en sterker nog, is niet eens ongewoon.

 

Wat wel ongewoon is, is dat er expliciet wordt vermeldt dat niet vaststaat of de betreffende baan in de toekomst nog zal blijven bestaan. Naar Nederlands recht vormt dit een risico, omdat deze opmerking een werknemer onder druk kan zetten om op te zeggen. Dit kan door een rechter worden aangemerkt als dwang of ‘misbruik van omstandigheden’. Een werknemer kan drie jaar na het sluiten van de vso, op basis van misbruik van omstandigheden, nog een beroep doen op vernietiging van de vso. Een werkgever dient zich in Nederland daarom bij het sluiten van de vso te vergewissen dat de werknemer ‘ondubbelzinnig’ instemt met de beëindiging van de arbeidsovereenkomst.

 

Concreet kan dat betekenen dat Trump (in het Nederlandse rechtssysteem) voor vervelende verassingen kan komen te staan, als in september blijkt dat hij helemaal niet van plan was de banen te schrappen, of als blijkt dat werknemers hebben getekend onder de druk van het verdwijnen van hun baan.

 

Indien u een vso wil sluiten, is het daarom van belang dat u in dit soort gevallen advies inwint bij een gespecialiseerde arbeidsrechtadvocaat. Tanger Advocaten heeft een grote afdeling van arbeidsrechtspecialisten die u hierin graag helpen en meedenken over de beste oplossingen voor uw juridische problemen.

 

Vragen?

Heeft u vragen over deze blog of een andere (arbeidsrechtelijke) kwestie? Neem dan vrijblijvend contact op met mr. Matthijs Wijling via m.wijling@tanger.nl of 023 – 512 1407 / 06-39 302 602.

Over Mr. M. Wijling

Matthijs voert een brede civiele rechtspraktijk, onder andere op het gebied van ondernemingsrecht, verbintenissenrecht en arbeidsrecht. Hij adviseert zowel ondernemers als particulieren en weet met een benaderbare houding en nuchtere blik een passende oplossing te vinden voor het juridische probleem.

Bekijk profiel
Kantoor Haarlem 023-5121400
E-mail m.wijling@tanger.nl

Heeft u een kwestie of een vraag?

Bel 06 – 528 659 02 of laat uw gegevens achter

Meer over arbeidsrecht

Bekijk alle artikelen